Piektdien 15.septembrī 4.-7.klašu skolēniem tika organizēts brauciens uz Raiņa māju Berķenelē programmas „Latvijas Skolas soma” ietvaros. Pirms ekskursijas latviešu literatūras stundās bērni uzzināja par Raiņa nozīmi literatūrā, par dzejnieka biogrāfiju un daiļradi, lasīja dzejoļus, zīmēja ilustrācijas, skatījās animācijas filmas.

Berķenelē bērniem piedāvāja ekskursiju pa māju, vadītāja stāstīja par Raiņa bērnību un Berķeneles pusmuižu. 6.-7.klašu skolēni veica dažādas izzinošas darbības. Daudziem visspilgtākās emocijas izraisīja improvizēta 19.gs. mācību stundā, skolēni rakstīja ar tinti un spalvaskātu vēstuli skolotājiem. Nepaklausīgi stāvēja kaktā un uz zirņiem. Salīdzinot mūsdienīgo skolu ar 19.gs. skolām, visi secināja, ka tagad mācīties ir daudz labāk.

Pēc nodarbībām muzejā skolēni baudīja skaisto dabu un mākslas objektus Berķeneles dārzā.

Ekskursija palīdzēja dažādot mācību procesu, kā arī iepazīstināja bērnus ar Raini neikdienišķos apstākļos, bet dzejnieka mājā.

 


Drukāt