Pateicamies visiem skolēniem, skolotājiem un vecākiem, kuri pastāvīgi rūpējās par vidi, šķiro atkritumus un taupa resursus. Šajā mācību gadā Tiskādu pamatskolas skolēni savāca 1950 kg makulatūras, 55 kg izlietoto bateriju.

Pateicība visiem “Zaļās jostas” izsludinātajiem konkursu dalībniekiem, kas rūpējas par tīru vidi. 2023. gada 19. maijā 36 skolēniem tika organizēta ekskursija uz Preiļiem. Skolēni apmeklēja Leļļu galeriju. Muzejā bija iespēja apskatīt mākslinieces Jeļenas Mihailovas fantāzijas un roku darba rezultātus. Mākslinieces Jeļenas Mihailovas lelles atstāj lielu iespaidu uz muzeja apmeklētājiem – viņas lelles raud, smejas, tenko un koķetē, dzied un dejo, bur un cep pankūkas. Un nav brīnums, ja kādā no leļļu tēliem izdosies saskatīt kaut ko sev līdzīgu, jo Jeļenas lelles ir prototips kādam mākslinieces dzīvē sastaptam cilvēkam.

Mums bija iespēja tērpties smalkajos „viduslaiku” kostīmos - prinči un princeses, pompozās galma dāmas un drošsirdīgie musketieri, elegantie baroni un baroneses – visi devās uz fotosesiju karalistes miniatūrpilī. Tika piedāvātas vairākas iespējas veidot bildes: uz skaisti izkoptā, ziedošā dārza fona, greznajā karietē, droškā vai dāmas salonā.

Turpinājumā sekoja siera degustācija. Piedāvājumā ietilpa siera ‘'Čedars” saldējums un 3 veidu siera “Čedars” degustācija. Tika stāstīts par to, kāpēc Preiļi ir siera galvaspilsēta, par siera “Čedars” īpašībām. Skolēni, kuri uzmanīgi klausījās un atbildēja uz jautājumiem, saņēma balvas. Degustācija notika kafejnīcā “Pampūkas”, kura atrodas pludmales aktīvajā zonā. Bērni pirms degustācijas spēlējās, šūpojās, sportoja. Skolēni ekskursijas laikā ieguva daudz jaunu zināšanu, iespaidu, prasmju.

Bioloģijas skolotāja Valentīna Beļajeva


Drukāt