12.oktobrī Tiskādu pamatskolas 1.-4.klašu skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās izzinošā ekskursijā uz Ludzu, kur apmeklēja Ludzas Novadpētniecības muzeju un Ludzas amatnieku centru, kā arī uzkāpa Ludzas pilskalnā, lai aplūkotu pilsētu no augstuma rudens krāšņumā.
Ludzas Novadpētniecības muzejā skolēniem bija iespēja ieskatīties vēsturē,apskatot daudzveidīgās senās mājas un mūsu senču dzīves apstākļus. Taču galvenais muzeja apmeklējuma mērķis bija muzejpedagoģiskā programma par savvaļas dzīvniekiem un putniem. Meža mātes pavadījumā mūsu skolēni devās aizraujošā ceļojumā pa dzīvnieku un putnu valsti. Bērni ieguva priekšstatu par Latvijas savvaļas dzīvniekiem un to dzīvesveidu, attīstīja savas komunikatīvās spējas. Meža māte papildināja savu stāstījumu ar folkloru un literāras darbiem, tādā veidā veicinot skolēnu interesi ne tikai par dabaszinībām, bet arī par literatūru. Skolēni ar lielu zinātkāri klausījās aizraujošā stāstījumā un aktīvi piedalījās spēlēs, kā arī atbildēja uz jautājumiem. Ceļojums dzīvnieku un putnu valstībā bija neaizmirstams.


Pēc ceļojuma pa dzīvnieku valstību, skolēni devās ģida pavadījumā ceļojumā vēsturē, kura laikā uzzināja daudz jauna.
Pēc muzeja apmeklējuma skolēni devās uz Ludzas amatnieku centru, kur iepazina senos arodus un arī mūsu senču vēsturi. Skolēniem bija lieliska iespēja ne tikai klausīties stāstījumā par dažādiem arodiem, bet arī pašiem izmēģināt savas rokas aušanā, kā arī podnieka arodā, kas skolēniem radīja vislielāko prieku, jo katrs varēja pamēģināt kaut ko izveidot no māla.
Ekskursija bija ļoti izzinoša un aizraujoša.


Drukāt