13.oktobrī 5.-7. klašu skolēni ar iniciatīvas "Latvijas skolas soma" atbalstu apmeklēja izglītojošo un interaktīvo centru "Dzelzceļš un Tvaiks" Gulbenes dzelzceļa stacijā – vēsturiskā ēkā, kas ir Latvijas kultūrvēsturiskā un industriālā mantojuma attīstības liecība.
Skolēniem bija iespēja izzināt vēsturisko mantojumu gan ekskursiju vadītāju stāstos, gan apskatot vēsturiskos eksponātus. Viņi arī ar lielu interesi un aizrautību izzināja dzelzceļa nozares vēsturi, attīstību un specifiku.
Centrā skolēni iepazina dzelzceļa profesiju daudzveidību. Viņi varēja iejusties dzelzceļa mašīnistu lomā, kā arī iegūt biļeti braucienam uz sev izvēlētu sapņu galamērķi vai fotogrāfiju kā vēsturiskās lokomotīves vadītājam. Skolēni varēja iepazīt dzelzceļa profesijas, uzzināt par lokomotīvju attīstību un pasaulē modernāko un ātrāko vilcienu (paši mēģināja vadīt tāda vilciena maketu, lai tas sasniegtu ātrumu 600 km/h. Skolēniem arī atgādināja par drošību un praktiski pierādīja, ka, ejot pa dzelzceļu un klausoties mūziku austiņās, vilciena tuvošanos var sadzirdēt tikai pēdējā brīdi.Centrā bija iespēja noskaidrot, izmēģināt un redzēt, kā darbojas dīzeļdzinējs, trīša mehānisms un izbaudīt daudzas citas aizraujošas aktivitātes. Kopumā skolēniem ļoti patika šī ekskursija, jo bija daudz iespēju iesaistīties praktiskās aktivitātes.


Drukāt