Decembra beigās Tiskādu vidusskolas skolēniem projekta Latvijas Skolas soma ietvaros bija brīnišķīga iespēja piedalīties radošajā darbnīcā "Smilšu aplikācijas".

Smilšu aplikācijas ir vienkārša, ātri apgūstama un aizraujoša aktivitāte bērniem, ar krāsainām smiltīm krāsojot dažādas zīmējumu kartītes. Rezultātā izveidojas krāsaina, koša un katram pilnīgi atšķirīga smilšu glezniņa.

Krāsojot smilšu aplikācijas, nebūs nepieciešams lietot papildus līmi vai smērēt rokas – speciāls līmpapīrs jau ir iestrādāts aplikāciju kartiņās, tāpēc smiltis pielips klāt uzreiz, tiklīdz noņemsiet aplikācijas virsējo papīra kārtu. Katra zīmējuma detaļa ir atdalīta, kas ļauj pielipināt attiecīgās krāsas smiltis ierobežotā platībā, saglabājot zīmējuma kontūras. Tas šo produktu padara tik īpašu, jo zīmējumus ir iespējams izkrāsot ļoti precīzi pēc iedalītajām kontūrām un panākt akurātu rezultātu.

Smilšu aplikāciju krāsošana:

  • attīsta bērnu krāsu izjūtu un fantāziju;
  • veicina radošumu;
  • izklaidē un notur interesi, sekmē koncentrēšanos;
  • attīsta pirkstu un rokas muskulatūru.

            Pirms Ziemassvētkiem mūsu skolēni bija patīkami pārsteigti par iegūto smilšu aplikāciju nodarbību. Ar lielu nepacietību viņi gaidīja dienu, kad varēs  darboties. Tas bija interesanti. 1.-6.klašu skolēniem tā bija radoša aktivitāte, kur viņi ar dažādu krāsu smiltīm krāsoja  īpašu dizainu aplikācijas kartiņas. Nodarbības noslēgumā katram izveidojās  ļoti krāsaina un katram pilnīgi atšķirīga smilšu glezniņa, kas  priecēja ikvienu bērnu. Izveidotie Ziemassvētku attēli  - eņģelīši iznāca koši un skaisti.

Darbošanās ar smilšu aplikācijām ieinteresēja ikvienu, pat pašu vienaldzīgāko. Katrs vēlējās ātrāk pabeigt gleznu un darba rezultātu steidza nest uz mājām. Katram vecākam vai vecvecākam būs mīļa bērna darinātā dāvana Ziemassvētkos.

Absolūti visiem bērniem ļoti patika krāsot ar krāsainajām smiltīm. Bija ļoti jautri un sanāca izcili. Visa procesa laikā skolēniem bija neviltota interese, liela aizrautība un gandarījums par paveikto .Gūta jauna pieredze un apstiprinājums tam, ka var jaunas prasmes un iemaņas apgūt, radoši darbojoties.

   

   


Drukāt