2020.gada 30.septembrī Tiskādu vidusskolas 1.-6.klases skolēni devās mācību vizītē uz Jaundomes muižu

Tiskādu vidusskolas skolēnu mācību vizīte

     2020.gada 30.septembrī Tiskādu vidusskolas 1.-6.klases skolēni devās mācību vizītē uz Jaundomes muižu (Jaundomes vides izglītības centrs), kas atrodas Rāznas nacionālā parka teritorijā, Ezernieku pagasta Jaundomē, projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (Projekta Nr. 8.3.2.2./16/I/001) ietvaros. Mācību vizīte deva iespēju skolēniem iepazīties ar vienu no lielākajām saldūdens zivju mulāžu kolekcijām Latvijā, apskatīt putnu izbāzeņus un citus eksponātus. Skolēni ar lielu interesi sekoja gides Līgas stāstījumam, atbildēja uz jautājumiem, stāstīja par saviem novērojumiem. Ekspozīciju zālē skolēni uzzināja daudz ko jaunu un nostiprināja jau zināmo.

Pateicoties siltam un saulainam laikam, mācību vizītes turpinājums izrādījās ļoti interesants un neaizmirstams. Visiem skolēniem tika piedāvāta garšīga zivju zupa, kas bija vārīta uz ugunskura, un no kuras neviens nevarēja atteikties. Pēc tam visi piedalījās kruasānu cepšanā. Cik garšīgi bija uz oglēm pašcepti kruasāni ar ievārījumu un zāļu tēju!

 

Turpinājumā visus gaidīja Jaundomes muižas dabas taka, kas ļāva iepazīties ar muižas kultūrvēsturiskajiem objektiem un dabas daudzveidību. Ejot pa taku, skolēniem bija iespēja apskatīt bebru dzīves vidi mežā un nokļūt pie Baltijā salām bagātākā ezera Ežezera.

Mācību vizītes laikā skolēni varēja pētīt, novērot, darboties. Visas nodarbības bija interesantas un aizraujošas. Skolēni ieguva jaunas zināšanas un bija ļoti priecīgi, ka vienas dienas laikā uzzināja tik daudz jauna.

Gūtos iespaidus un vērojumus skolēni varēs izmantot mācību procesā, apgūstot tēmas STEM un vides jomā.

Tiskādu vidusskolas direktores vietniece mācību darbā Jeļena Bažanova


Drukāt