Pārgājienu diena Tiskādu vidusskolā  

Latvijas daba rudenī ir skaista, un to daudzi steidz izbaudīt,  dodoties brīnišķīgos rudens pārgājienos. Arī Tiskādu vidusskolas skolēni kopā ar klases audzinātājiem 9.septembrī devās rudens pārgājienā , kur varēja izpētīt un ieraudzīt dabas pārmaiņas šajā krāsainajā gadalaikā, kā arī izbaudīt svaigo rudens gaisu un iepazīt dzimtā pagasta skaistākās vietas. 

1.klases skolēni savā pirmajā pārgājienā kopā ar 2.klasi devās iepazīties ar  Tiskādu ezeru, tā augu un dzīvnieku daudzveidību. Pārgājiena laikā tika attīstīta skolēnu izturība un pievērsta uzmanība veselīgam dzīves veidam. Skolēni un skolotājas ar prieku baudīja kopā būšanas momentus, apskatot vienu no daudziem ezeriem dzimtajā pagastā.

3.klases skolēni devās uz Jerzovkas ezeru. Skolēni iepazina tuvāko skolas apkārtni, uzzināja, kur atrodas Jerzovkas ezers, vēroja rudens skaistumu dabā. Pārgājiena ceļš bija aizraujošs un  viegls, laiks pagāja nemanāmi.

4.klases skolēni devās pārgājienā uz Prezmu. Diena bija saulaina, garastāvoklis visiem brīnišķīgs. Tur bērni vēroja valsts nozīmes arhitektūras pieminekli  - Prezmas baznīcu, kura iespaidoja viņus ar savu varenību un skaistumu;

Prezmas muižas parku un vecās ūdensdzirnavas. Skolēni iepazinās ar ļoti skaistu Silmalas pagasta vietu, izklaidējās un jauki pavadīja laiku.

5.klases skolēni iepazinās ar Ružinas ciema apkārtni pa maršrutu Ružina – Tiskādi – Silmala– Jaunružina – Ružina. Vērojot dzimtenes dabas rudenīgo skaistumu, skolēni  priecājās par košās krāsās izrotātajiem kokiem, par interesantu un jautru kopā būšanu. Jaunružinas karjerā piektklasnieki pārbaudīja savus spēkus, kāpjot augšā karjera virsotnē un lecot lejā smilšu kaudzēs.

6. klase devās pārgājienā apkārt Tiskādu ezeram. Ceļā skolēni  vēroja skaistas dabas ainavas. Aplūkoja Tiskādu vecticībnieku lūgšanu namu, Tiskādu pareizticīgo baznīcu un Ružinas krucifiksu un iepazinās ar šo objektu vēsturiskiem faktiem, kā arī uzzināja par reliģiju atšķirībām. Pārgājiena beigās skolēni uztaisīja pikniku  Tiskādu ezera krastā.

Pārgājiena dienā 7. klases skolēni devās uz Silmalas karjeru. Izbaudīja silti saulaino dienu, pasēdēja pie ugunskura, cepa desiņas, piedalījās fiziskajās aktivitātēs, rāpjoties karjera virsotnē un spēlējot bumbu. Visi atgriezās apmierināti un gandarīti par šo septembra dienu. Acīs bija manāms ne tikai nogurums, bet arī prieks par piedzīvoto dienas laikā.

8.un 9.klašu skolēni izbaudīja Silmalas pagasta skaistumu, dodoties pārgājienā apkārt Tiskādu ezeram. Aplūkojām Tiskādu pareizticīgo baznīcu un Tiskādu Vecticībnieku lūgšanu namu. Mūs priecēja rudenīgā daba ar savām veltēm un pēdējiem sveicieniem vasarai. Pārgājiens noslēdzās pie ezera ugunskura vietas ar dažādām interesantām aktivitātēm.

12.klases skolēni devās uz atpūtas vietu „Garkalni”, kur jautri, aktīvi un ar baudu pavadīja laiku, atrodoties pie dabas, kā arī pārbaudīja savus spēkus un izturību piedzīvojumu trasē kokos, kura ir 700m gara, ar vairākiem interesantiem šķēršļiem. Pēdējais skolas rudens pārgājiens atstāja atmiņās  brīnišķīgus  iespaidus. Diena bija pavadīta jauki un veselīgi. Jaunieši uzzināja par jaunu atpūtas vietu Maltas pagastā. Ar labu garastāvokli un jauniem iespaidiem visi atgriezās skolā.

Katram cilvēkam sava dzimtene ir neatkārtojama un daudzpusīga. Un katru gadu, dodoties rudens pārgājienā, mūsu skolēniem ir iespēja tuvāk iepazīties ar sava pagasta skaistumu un  sajust lepnumu par brīnišķīgo un tik daudzveidīgo dzimto pusi.

Direktora vietniece audzināšanas darbā Irīna Ščerbakova

un klašu audzinātāji