Masļeņicas pasākums Tiskādu vidusskolā 2019./2020.m.g.

Masļeņica ir sena slāvu tradīcija, kuras laikā tiek līksmi pavadīta garā, aukstā ziema un sagaidīts ilgi gaidītais pavasaris. Tā ir pareizticīgo svinamā diena, kuru svin septiņas dienas pirms lielā gavēņa. Pirms ilgstošā gavēņa ir kārtīgi jāizklaidējas, tāpēc Masļeņica izvēršas par krāšņu svētku karnevālu ar ēdienu un izklaižu pārpilnību.

28.februārī Tiskādu vidusskolā norisinājās ziemas atvadu pasākums "Masļeņica".

Visi skolēni, skolotāji un vecāki atnāca pavadīt ziemu un sagaidīt pavasari pēc "Masļeņicas" tradīcijām.

Pasākuma sākumā uzstājās 10. klases skolēni ar jauku uzvedumu, iepazīstināja visus ar "Masļeņicu", tās vēsturi un nozīmi. Bērni dziedāja pavasara dziesmas, Skomorohi novadīja jautras spēles, konkursus un dažādas stafetes! Visiem pasākuma viesiem bija iespēja baudīt tradicionālo "Masļeņicas" cienastu – pankūkas un tēju. Savukārt pasākuma noslēgumā bija "Masļeņicas" lelles dedzināšana, kas simbolizē ziemas aiziešanu. 

Direktora vietniece audzināšanas darbā: Irīna Ščerbakova