Dzeja un mūzika

Pateicoties programmai „Latvijas skolas soma”, 8. , 9. un 12.klašu skolēniem bija iespēja noskatīties tiešsaistes koncertlekciju „Dzeja un mūzika”.

Tās mērķis - parādīt, ka dzeja nav atrodama tikai grāmatās, tā “dzīvo” mūsu iemīļotajās dziesmās, kuras radījuši latviešu komponisti. 

    Koncertlekciju skolēni skatījās un klausījās novembrī, sagaidot Latvijas dzimšanas dienu. Bērni tika iepazīstināti ar latviešu dzejniekiem: Imantu Ziedoni, Aspaziju, Raini, Vizmu Belševicu, Aleksandru Čaku, Raini, Aleksandru Čaku, Raini, Klāvu Elsbergu, Ojāru Vācieti. Lektora rosināti, skolēni radoši darbojās līdzi - aktualizēja literatūras un mūzikas stundās gūtās zināšanas par dzeju un dziesmu tekstiem, par mūzikas instrumentiem, paplašināja redzesloku par dzejnieku un komponistu dzīvi un daiļradi. Skolēni uzzināja, kā veidojas saikne starp mūziku un dzeju, kā dzejnieki sadarbojās ar komponistiem un otrādi, noklausījās brīnišķīgas dziesmas ar dzejas rindām. Mēs kopā apceļojām dzejnieku dzimtās vietas un muzejus. Kā sasniedzamo rezultātu izmantojām piedāvāto darba lapu.

    Patīkami, ka tādas koncertlekcijas ļauj uzzināt daudz jauna, dziedāt līdzi un izbaudīt skaistākās latviešu dzejas rindas. Atsauksmes pēc koncertlekcijas noskatīšanās bija tikai pozitīvas:

Aleksandrs: Man visvairāk patika koncertlekcijas vadītājs. Viņš ļoti skaisti dziedāja.

Viviana: Man patika dziesmas un romances.
Nadežda: Man atmiņā palika interesanti fakti no dzejnieku dzīves, piemēram, ka V.Plūdonim bija 10 bērni.
Deniss: Man bija interesanti saklausīt lekcijā  atbildes uz jautājumiem darba lapā.

Ksenija: Ļoti skaistas dziesmas ģitāras pavadījumā, kuras ļoti profesionāli nodziedāja vadītājs.